نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش:

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش:


به گزارش روابط عمومي سازمان دانش آموزي استان يزد ، حمیدرضا کفاش، معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش در همایش فعالان عرصه تریبت یزد اظهار داشت: مربیان پرورشی، امروزه باید در عرصه علم و تکنولوژی دانش، بینش و معرفت خود را در زمینه ی فناوری های جدید، بالا ببرند.

 کفاش افزود: امروزه با روش های انفعالی نمی توان دانش‌آموزان را مدیریت کرد و عصر حاضر، دانش افزایی و ارتقای سطح کیفی مربیان پرورشی را می طلبد و این مهم با اجرای دوره های ضمن خدمت هدف دار، میسر می‌شود.

وی با بیان این‌که امور تربیتی باید محل رفت و آمد بزرگان و پیشکسوتان باشد، ادامه داد: زمانی تربیت را با بوسیدن دست مربیان، معلمان، مرشد و شیخ  معنا می کردند که متأسفانه این امر در بین دانش آموزان امروزی مغفول مانده است و باید با ورود پیشکسوتان به حوزه تربیت، نسل جدید را با بزرگان به دور از هر گونه نگرش سیاسی پیوند دهیم.

وی، شهدا را مناسب ترین الگو برای نسل امروز عنوان کرد و گفت: شهدا باید اسوه عام و خاص باشند.

کفاش، با اشاره به چهره های ارزشمند در عرصه پرورش در دوران انقلاب و جنگ تحمیلی تصریح کرد: برخی ها تا ذرّه ای روشن فکری در خود احساس می کنند، تکرار حوادث ارزشی را مانعی برای پیشرفت تلقی می کنند، اما باید بدانند که تکرار هر کار ارزشی نه تنها باعث مانع پیشرفت نمی شود بلکه می تواند در ذهن بیداری ایجاد کند.

وی اذعان داشت: ارزش ها هرگز عوض نمی شود و نخواهد شد بلکه آنچه باید تغییر کند روش ها و گفتمان است و این به معنای زیر پا گذاشتن اصول و مبانی نیست.

کفاش افزود: در دهه اول هرگز در آموزش و پرورش به دنبال آمار و کمیّت نبودیم و امروز اسیر کمیّت شده ایم، چرا که کیفیّت در همه ی زمینه ها چه در دوره ی انقلاب و چه در زمان جنگ ، حرف اول را می زند.

وی با تأکید بر توسعه نیروی انسانی در حوزه پرورش گفت: امکانات و اعتبار در هر زمینه ، نقش خود را ایفا می کند اما بالاتر از آن،  نیروی انسانی کارآمد است.

معاون پرورشی وفرهنگی وزیر با بیان اینکه کار پرورش باید به  سمت تربیت انسانی هدایت شود افزود: نباید فراموش کرد که یک مربی پرورشی عین اسلام نیست، بلکه جزئی از اسلام است و دیدگاه گذشته، جوابگوی نیاز جامعه‌ی امروز نیست.

وی ادامه داد: در آینده ،از حوزه پرورشی گزارش کتبی نخواهید دید و ارزشیابی‌کیفی، جایگزین آن خواهد شد و برای سال تحصیلی 94-93 مجموعه دستورالعمل های هر دوره به صورت کتاب آموزشی ارائه خواهد شد.

در پایان این مراسم از خانواده‌ی معظم شهدای امورتربیتی استان تجلیل شد.