نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

تفاهم نامه اجرای پروژه مهر در مدارس یزد/ تاكید بر توجه به سلامت دانش آموزان

تفاهم نامه اجرای پروژه مهر در مدارس یزد/ تاكید بر توجه به سلامت دانش آموزان

به گزارش روابط عمومي سازمان دانش آموزي استان يزد ،  حسینعلی ملانوری مدير سازمان دانش آموزي استان  در نشستی كه به منظور امضای تفاهم نامه با معاون تربیت بدنی و سلامت اداره كل آموزش و پرورش استان با هدف ارتقای سطح سلامت دانش آموزان انجام شد ، اظهار داشت: در اجرای هرچه بهتر پرو‍ژه مهر 93، تشكیل كمیته نظارت بر  بهداشت و سلامت تعاونی آموزشگاهها یا همان پایگاه های تغذیه سالم در دستوركار قرار گرفته است

وی با بیان اینكه ساز و كارهای این طرح از قبل فراهم گردیده  و برخی اقدامات نیز انجام شده است عنوان كرد: نكته اساسی این طرح ، حمایت اداره كل آموزش و پرورش از سازمان دانش آموزی است كه تشكیل تیم ویژه رسیدگی در حوزه تغذیه سالم دانش آموزان در نظر گرفته شده  تا تغذیه سالم به مدارس عرضه شود .

این مقام مسئول اضافه كرد: در این طرح بنا داریم  تعاونی های آموزشگاهی را از نظر بهداشتی شناسنامه دار كنیم و برای تعاونی های مورد تایید بهداشت، مجوز پایگاه تغذیه سالم صادر نماییم .  وی گفت : با اجرای این طرح ،  خانواده ها نیز بابت  خرید فرزندان خود از  این فروشگاه های كوچك نگرانی نخواهند داشت.

ملانوری ادامه داد: كارشناسان بهداشت و سلامت ، این تعاونی ها را مورد ارزیابی و بازرسی قرار خواهند داد تا از عرضه اقلام مصرفی تاریخ گذشته ،  موادی كه زود فاسد می شوند و یا ارزش غذایی چندانی برای دانش آموزان ندارند، جلوگیری شود.

وی اظهار داشت: مصمم هستیم با تشكیل تیم ویژه ، اقلام مورد نیاز برای عرضه در این تعاونی هارا  از سوی سازمان دانش آموزی تامین و در سطح مدارس توزیع نماییم .

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره كل آموزش و پرورش استان  هم در این نشست با تاكید بر اجرای صحیح این طرح گفت: آنچه مورد اهمیت است ،  بازخورد طرح و بازدهی آن در سطح مدارس است كه نتایج آن به نحو مطلوب برای دانش آموزان و والدین آنان ملموس باشد .

عباس دهقان اظهار داشت: در این طرح هم موضوع سلامت و بهداشت دانش آموزان مطرح شده و هم نیازهای غذایی آن ها در نظر گرفته شده است و در ساعات تفریح  مدارس  عرضه می شود.

وی با بیان اینكه تعاونی ها جایگاه ویژه ای در آموزش و پرورش و در سطح مدارس دارند،  افزود: امید است این فروشگاه های كوچك با كمك سازمان دانش آموزی ساماندهی و سازماندهی شده و در طول سال تحصیلی مورد نظارت صحیح و دقیق قرار گیرند.

 معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان همچنین خواستار اعلام نتایج ارزیابی این طرح  در پایان سال تحصیلی به كارشناسان تغذیه و بهداشت ادارات آموزش و پرورش و نیز به مدیران مدارس شد و گفت : به طور حتم اعلام این نتایج ، مخاطبان را برای برنامه ریزی بهتر در سنوات آتی مصمم خواهد كرد .