نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

با حضور مدیر سازمان دانش آموزی استان یزد :

با حضور مدیر سازمان دانش آموزی استان یزد :
:

ملا نوری : واگذاری مسئولیت به دانش آموزان در مدرسه ، زمینه را برای آنان جهت تصدّی مسئولیت های بزرگتر در آینده فراهم می كند

  به گزارش روابط عمومي سازمان دانش آموزي استان يزد ،  حسینعلی ملا نوری  مدیر سازمان دانش آموزی استان یزد و كارشناسان سازمان با حضور در دفتر شهید محراب آیت ا... صدوقی با حجه الاسلام حاج محمد صدوقی ،  نوه  سومین شهید محراب  دیدار كردند .

 در این دیدار ابتدا ملا نوری ، مختصری از فلسفه تاسیس سازمان دانش آموزی و ماموریت های آن را بیان نمود .
وی گفت : مهمترین ماموریت سازمان دانش آموزی ، تربیت اجتماعی است .
ملا نوری بخشهایی از فعالیت های  تشكّلهای پیشتازان ، فرزانگان ، خبر گزاری پانا ، شوراهای دانش آموزی و نیز عمره دانش آموزی را برشمرد و خواستار تاسیس فرهنگسرایی تحت عنوان فرهنگسرای دانش آموزی در استان شد .  
وی  گفت : یزد  با درخشش در كنكور سراسری طی 20 سال متوالی به عنوان قطب علمی – آموزشی در كشور مطرح می باشد  و علاوه بر آن ،  جاذبه های گردشگری استان در بعضی موارد منحصر به فرد است كه  از این حیث نیز مورد توجه خاصّ فرهنگیان و دانش آموزان سایر استانها برای بازدید و آشنایی با یزد می باشد ،  اما بدلیل عدم وجود محل اسكان مناسب و اختصاصی ، این امر به نحو مطلوب صورت نمی گیرد كه امید واریم با همكاری نهادهای فرهنگی استان در آینده فضایی در خور شان فرهنگ استان برای استفاده گردشگران دانش آموز و فرهنگی احداث گردد . 
مدیر سازمان دانش آموزی استان  خاطر نشان ساخت  : باید زمینه ای فراهم آید تا دانش آموزان عضو تشكیلات ،  با بزرگان استان و كشور  ارتباط  برقرار نمایند و با استفاده از تجارب آنان ، خود در آینده مسئولیت های بزرگ را به عهده بگیرند  .
ملانوری گفت :  در نظر داریم از بین اعضای تشكیلات دانش آموزی ، تیمهایی به عنوان مشاور ویژه مسئولین رده بالای ادارات استان تشكیل دهیم تا از این طریق هم  از انرژی و توان این دانش آموزان استفاده شود و هم زمینه كسب تجربه برای اعضای این تیمها  فراهم شود .
حجه الاسلام صدوقی نیز در این دیدار در سخنانی آموزش مباحث اخلاقی را در اولویت برنامه های تربیت اجتماعی دانست.
 وی گفت : باید  نحوه استفاده صحیح از تكنولوژی به دانش آموزان آموزش داده شود . 
یادگار سومین شهید محراب ،  چگونگی انتقال مفاهیم به دانش آموزان  را بسیار مهم دانست و افزود :  افرادی كه مهارت های اجتماعی را آموزش می دهند باید خود درآن زمینه ها مهارت كافی داشته باشند .  
وی همچنین  جهت حضور در اردوهای تشكیلات دانش آموزی جهت آشنایی با  برنامه ها ی سازمان دانش آموزی  اعلام آمادگی كرد .